RoboMarkets

Informace o brokerech.
K diskusím: Degiro; Fio; IB; LYNX; obecná diskuze
Odpovědět
Ondar
Příspěvky: 5
Registrován: 31 črc 2021, 09:35
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

RoboMarkets

Příspěvek od Ondar » 31 črc 2021, 10:11

Zdravím investory,
po prvních začátcích u FIO vybírám dalšího brokera. Diskuzi o Robomarkets jsem zda nenašel. Sídlo na Kypru mi vyvolává výstražný vykřičník. Máte nějaké zkušenosti, názor?

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: RoboMarkets

Příspěvek od Booboo » 31 črc 2021, 11:56

Ahoj.

S Robomarkets na platforme R Trader, už fungujem vyše dvoch rokov a za seba môžem povedať že som spokojný.
Poistenie 20 000 euro, dividendy z US akcii vyplatené v termíne ex date a zdanené 15%, poplatok nákup/predaj 1,5 usd.
Účet mám v eurách a N/P US akcii sa realizuje za aktuálny kurz - nepotrebujem účet v usd, ale je dostupný v ponuke.
Otvoril som si účet bez páky - teda žiadne swapové poplatky.
Česká podpora.
Vklady som realizoval kartou a cez Skrill - oba vklady pripísané ihneď a bez polatku.
Výber som robil 1 krát cez Skrill a ten bol do 3 hodín na účte Skrill - výber bol tiež zadarmo lebo som splnil podmienku výberu bez poplatku.
Majitelia sú pravdepodobne Cyperskí Rusi.

Ešte doplním - Robomarkets ma telefonický kontaktoval iba raz pri otvorení účtu - teda žiadne otravné volania s ponukami, to by bola pre mňa konečná a zatvoril by som účet.
Sídlo na Cypre ? Nebude to asi horšie ako ČNB alebo NBS?
Mám s (cysec) osobnú skúsenosť z Binár. opcii a tam boli spoľahlivý - ako regulátor brokera skontrolovali , potom pozastavili a keďže neprišlo k náprave tak aj zrušili. Peniaze som dostal asi po necelom roku v plnej výške zostatku ku dňu pozastavenia.

Pred týždňom som si otvoril účet u Interactive brokers a tam sú podmienky ešte lepšie ako u Robomarkets ;)
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Ondar
Příspěvky: 5
Registrován: 31 črc 2021, 09:35
Reputace: 1
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: RoboMarkets

Příspěvek od Ondar » 08 srp 2021, 10:47

Ahoj, díky za cenné zkušenosti.
Od IB mě zatím odradily měsíční poplatky, k tomu třeba dospěju časem.

xelnaga
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 104
Registrován: 24 led 2019, 11:57
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Re: RoboMarkets

Příspěvek od xelnaga » 08 srp 2021, 13:59

Ondar píše:
08 srp 2021, 10:47
Ahoj, díky za cenné zkušenosti.
Od IB mě zatím odradily měsíční poplatky, k tomu třeba dospěju časem.
IB uz mesicni poplatky zrusil, muzes jeste prehodnotit ;-)

Booboo
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 785
Registrován: 26 srp 2018, 14:24
Reputace: 143
Kontaktovat uživatele:

Re: RoboMarkets

Příspěvek od Booboo » 26 úno 2022, 12:33

Nakoľko sa domnievam že Robomarkets je vlastnený cyperskými rusmi, tak som tam vo štvrok do obeda uzatvoril všetky európske akcie a po otvorení US aj americké akcie. Následne som o 15:45 požiadal o vyber všetkých peňazí na Skrill a pred 18:00 (asi o 2 hodiny) som mal všetky peniaze na účte Skrill.
V piatok (včera) som mal peniaze na účte Fio bank.

Pri tom všetkom čo sa deje som nemal chuť riešiť ešte spoľahlivosť brokera. Peniaze presúvam na IB a Portu. ;)
Akcie - TEF, VZ, ABR, ARI, O , ENGIE, NEE, LIGHT, EVK, BASF, CC, KOMB, ERSTE, VIG, CTP, JNJ, GOOG, INTC, CTSH, AD, UQA, RED,
ETF - Portu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: _pm_, Bing [Bot] a 9 hostů