Lendermarket - zkušenosti investorů

web: www.lendermarket.com
Odpovědět
Jackob.Fish
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jackob.Fish » 01 říj 2021, 10:54

Jan píše:
01 říj 2021, 10:47
Jackob.Fish píše:
01 říj 2021, 10:36
Moc děkuji za všechny komentáře.

Ještě si to zvážím. (určitě využijue referal :-))

Ale asido toho nakonec něco nasypu ... snad to nepadne celé :-)
Ostatní to tu už celkem napsali.
Záleží, o jakou část tvých prostředků jde, ale osobně bych možná zvážil Afrangu a LenderMarket až po uveřejnění auditované zprávy.
(BTW - já jsem letos založil LM (což jsem plánoval už docela dlouho), a pak trochu neplánovaně Afrangu. Ale zase jsem se v podstatě stáhnul z Mintosu. A tři P2P/B portály mi přijdou tak akorát - resp. víc jich asi nechci, i když u LM i Afrangy je mínusem, že nabízejí pohledávky jen jednoho LO (což je výhoda Mintosu, že těch slušnějších LO je tam několik)).
Já se snažím identifikovat další "diverzifikační" nástroje pro moje EUR portfolio. LM bych bral jako možnost jak se přidat do P2P a nemuset to posílat na Mintos (a Bondster nechávám žít svým vlastním životem :-))
To aktuálně obsahuje (seřazeno podle objemu): EstateGuru, EvoEstate, Mintos, Rendity, Bondster.
+ akcie samozřejmě, ty by byly první a něco málo v Coinech

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 576
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket - zkušenosti investorů

Příspěvek od Jan » 01 říj 2021, 11:13

Jackob.Fish píše:
01 říj 2021, 10:54
Jan píše:
01 říj 2021, 10:47
Jackob.Fish píše:
01 říj 2021, 10:36
Moc děkuji za všechny komentáře.

Ještě si to zvážím. (určitě využijue referal :-))

Ale asido toho nakonec něco nasypu ... snad to nepadne celé :-)
Ostatní to tu už celkem napsali.
Záleží, o jakou část tvých prostředků jde, ale osobně bych možná zvážil Afrangu a LenderMarket až po uveřejnění auditované zprávy.
(BTW - já jsem letos založil LM (což jsem plánoval už docela dlouho), a pak trochu neplánovaně Afrangu. Ale zase jsem se v podstatě stáhnul z Mintosu. A tři P2P/B portály mi přijdou tak akorát - resp. víc jich asi nechci, i když u LM i Afrangy je mínusem, že nabízejí pohledávky jen jednoho LO (což je výhoda Mintosu, že těch slušnějších LO je tam několik)).
Já se snažím identifikovat další "diverzifikační" nástroje pro moje EUR portfolio. LM bych bral jako možnost jak se přidat do P2P a nemuset to posílat na Mintos (a Bondster nechávám žít svým vlastním životem :-))
To aktuálně obsahuje (seřazeno podle objemu): EstateGuru, EvoEstate, Mintos, Rendity, Bondster.
+ akcie samozřejmě, ty by byly první a něco málo v Coinech
No, rozhodnutí bude na Tobě.
Co jsem chtěl naznačit, tak že z mého pohledu mi LM a Afranga vycházejí dost podobně. Asi největší rozdíl vnímám ve velikosti (a množství zemí, ve kterých LO působí) a pak v té informovanosti - výročních zprávách. Výnosy jsou podobné (resp. stejně nevíš, kdy je změní) a splatnost půjček defakto taky, byť na LM jsou i o dost delší. No, a vlastně co se týče likvidity, tak na Afranze teď otevřeli SM.

Ale je možné že něco nevnímám... Třeba Ti k tomu ostatní taky něco napíšou.
Ale jinak to moc nesleduju (takže je možné, že jsou i lepší než LM a Afranga) a těch platforem moc nechci. Škoda toho Mintosu, kde bylo víc LO :o/
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět