Lendermarket - zkušenosti investorů

web: www.lendermarket.com
Odpovědět
KarelGutt
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Lendermarket - zkušenosti investorů

Příspěvek od KarelGutt » 28 dub 2022, 10:34

Ahoj, rád bych se zeptal jak máte nastavené automatické investování. Přesněji, jak máte nastavené minimální a maximální částky na půjčku. Investujete ihned každých deset eur nebo až od sto, dvě stě eur na půjčku? Máte z portfóliu zologickou s tisícem kusů nebo naopak držíte počet půjček "rozumě"? Díky.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 775
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 28 dub 2022, 11:31

KarelGutt píše:
28 dub 2022, 10:34
Ahoj, rád bych se zeptal jak máte nastavené automatické investování. Přesněji, jak máte nastavené minimální a maximální částky na půjčku. Investujete ihned každých deset eur nebo až od sto, dvě stě eur na půjčku? Máte z portfóliu zologickou s tisícem kusů nebo naopak držíte počet půjček "rozumě"? Díky.
Něco obdobného jsem (tuším včera) řešil tu: viewtopic.php?f=40&t=186&start=40#p53347
Asi to mám taky obdobně, že bych preferoval konstantní investovanou částku (kde je pak na první pohled vidět i splácení (byť při různých délkách půjček to taky není kdo ví co)).
Teď mám na LM AI na konstantní částku (dolní limit = horní limit) + jeden AI na zainvestování zbytků. Jenže jak teď účtují průběžně, tak by mi stejně asi vše požral ten zbytkový AI :o/. Navíc po sepnutí Ai to nějakou dobu trvá, než se zainvestuje. Takže zbytek řeším večer manuálně. Časově to je otázka třeba 3 minut, ale pokud má člověk jiné plány, tak to otravuje...
Lepší řešení bych uvítal.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 869
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 28 dub 2022, 20:28

KarelGutt píše:
28 dub 2022, 10:34
Já nyní kupuji v podstatě jen SP na 30 dnů (ze všech se samozřejmě stane dnů 90). V autoinvestu mám nastaveno max 1000 EUR na jednu půjčku alias rozložení neřeším.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 kvě 2022, 22:02

Tak mě právě trošku nakrknul LM. Posílal jsem tam peníze, abych stihl CB akci, nicméně tam dnes měli/mají bankovní prázdniny. Tak že by i LM dělalo takové sviňárničky, že by měli CB takhle schválně?
:o/
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

kokoska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 02 kvě 2022, 22:19

Jednu dávku už jsem tam poslal dřív, ale dvě další až na dnešek a taky nic... tak to půjde zpátky a šupnu to na CB akci na Mintosu, kde jsou teď 2%, tzn. 15/16% + 2. Asi vemu ty krátký Finska 1-3M.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 02 kvě 2022, 22:28

kokoska píše:
02 kvě 2022, 22:19
Jednu dávku už jsem tam poslal dřív, ale dvě další až na dnešek a taky nic... tak to půjde zpátky a šupnu to na CB akci na Mintosu, kde jsou teď 2%, tzn. 15/16% + 2. Asi vemu ty krátký Finska 1-3M.
Jak jsem psal, dneska v IE jsou/byly bankovní prázdniny...
No, ovšem nevím, jestli provedení výběru není porušení podmínek CB na LM. Skoro bych řekl, že ano.

BTW OT - CB na Mintosu platí pro FIN až od 6M.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

kokoska
Silver pen
Silver pen
Reputace: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 02 kvě 2022, 22:52

Máš pravdu, dík za upozornění...

zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1434
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbynhu » 03 kvě 2022, 07:13

Být váma, zeptám se podpory. Myslím, že máte slušnou šanci, že vám vklad uznají, ačkoliv bude připsaný až dnes.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 kvě 2022, 09:03

zbynhu píše:
03 kvě 2022, 07:13
Být váma, zeptám se podpory. Myslím, že máte slušnou šanci, že vám vklad uznají, ačkoliv bude připsaný až dnes.
Hm, možná na tom něco bude. I když se mi to moc nelíbí. Prostě podmínky jsou podmínky... (BTW stejně je divné, že ta akce běžela od čt do po (pokud to tedy nenáí nějaký kulatý počet dní)). Myslím, že tu bylo někde tu, že někdo psal, že mu peníze přišly po termínu a stejně mu je do CB započítali. Tak jestli to nebyl bug... A celkově mi přístup LM přijde celkem vstřícný.
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

Namor
Silver pen
Silver pen
Reputace: 869
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Namor » 03 kvě 2022, 09:45

Vyjádření Lendermarketu (CEO) k termínu platnosti kampaně:
Endrik, [02.05.2022 17:37]
[In reply to BirgitteK]
Hi all, the campaign period has ended now and the participation was higher than ever before. Thank you for your trust. The end date of the campaign was set to Monday so that all deposits that have reached our account my Monday evening are counted into cashback period. Due to the banking holidays we will extend the reporting period and include all deposits that will be on our account by Tuesday evening.
Svoji cestu investičním světem popisuji v investičním deníku: viewtopic.php?f=58&t=693

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 03 kvě 2022, 11:49

Namor píše:
03 kvě 2022, 09:45
Vyjádření Lendermarketu (CEO) k termínu platnosti kampaně:
Endrik, [02.05.2022 17:37]
[In reply to BirgitteK]
Hi all, the campaign period has ended now and the participation was higher than ever before. Thank you for your trust. The end date of the campaign was set to Monday so that all deposits that have reached our account my Monday evening are counted into cashback period. Due to the banking holidays we will extend the reporting period and include all deposits that will be on our account by Tuesday evening.
Nemůžu si pomoct, ale tato vstřícnost LenderMarketu se mi velmi líbí.
Na drhou stranu bude asi bezpečnější si na to nezvykat...

EDIT: By mě zajímalo, co znamená: "the participation was higher than ever before". Na mě to působí velmi pozitivně. Což ale není úplně v souladu s rozjetím CB na Mintosu. Ale samo rozjetí CB na Mintosu samozřejmě neznamená, že to není/by to nemohla být pravda...

Ale musím LM/CreditStar pochválit. Vyjma té podivné minulé CB na Mintosu to teď celkem zvládli. Udělali CB na LM, kde defakto zmrazili vklady na 3M (což už samo o sobě je majstrštyk*) a teď pokračují na Mintosu.

* - pokud třeba někdo navýší vklady o 10%, znamená to ovšem zmrazení celého portfolia (110%) na 3M. Efektivní bonus pak bude ne 2% ale cca 0,2%. A i kdyby to někdo ihned po těch 3M vybral, tak to bude náklad cca 0,8% pa. Kdežto na Mintosu, tam je náklad prostě 2% a anualizovaně podle splátek/BBG.
(V mém případě jsem navýšil objem o cca 2,5%, takže náklad mají 0,05% resp. 0,2% pa. Pěkné (z jejich pohledu). Ale jestli takto budou pokračovat v přitvrzování podmínek, tak mě to snad i naučí jejich lákavé akce ignorovat. Už teď to je/byl racionálně vzato minimálně napůl úlet.)
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

gulliver
Gold pen
Gold pen
Reputace: 274
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gulliver » 08 kvě 2022, 10:49

Jan píše:
03 kvě 2022, 11:49
...
* - pokud třeba někdo navýší vklady o 10%, znamená to ovšem zmrazení celého portfolia (110%) na 3M. Efektivní bonus pak bude ne 2% ale cca 0,2%. A i kdyby to někdo ihned po těch 3M vybral, tak to bude náklad cca 0,8% pa. Kdežto na Mintosu, tam je náklad prostě 2% a anualizovaně podle splátek/BBG.
(V mém případě jsem navýšil objem o cca 2,5%, takže náklad mají 0,05% resp. 0,2% pa. Pěkné (z jejich pohledu). Ale jestli takto budou pokračovat v přitvrzování podmínek, tak mě to snad i naučí jejich lákavé akce ignorovat. Už teď to je/byl racionálně vzato minimálně napůl úlet.)
Ja tuto poslední akci poprvé ignoroval, a asi 70% prostředků jsem vybral, děsily mě ty dlouhodobé PP.

Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan » 08 kvě 2022, 11:23

gulliver píše:
08 kvě 2022, 10:49
Jan píše:
03 kvě 2022, 11:49
...
Ja tuto poslední akci poprvé ignoroval, a asi 70% prostředků jsem vybral, děsily mě ty dlouhodobé PP.
Z hlediska finančních toků mi pro běžného klienta přijde ignorace CB racionální, viz nahoře ten odhad. (Osobně jsem byl schopen uvolnit a navýšit o necelých 5%, takže finanční efekt...nemá skoro cenu řešit.) Předtím jsem taky redukoval portfoli0, takže celkově jsem teď o nějakých cca 20% níže. No, jenže... vracím se k Mintosu (který mi vadí svým přístupem a neustálým využíváním různých obezliček), část jsem převedl na Afrangu. Na Mintosu navíc teď stejně jedu CB CreditStar a Afranga se obávám, že zase směřuje do modu šmelení, byť tentokráte se 14%. Takže diverzifikace mi zase jde do háje...
Zkušenosti:

Zdroje:
p2p.holdings/mintos

BTW
CO<JAK<PROČ

tomaso1980
Silver pen
Silver pen
Reputace: 84
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomaso1980 » 14 kvě 2022, 08:27

Zjistil jsem že estonskému Creditstaru půjčuji pod úrovní inflace...
Estonia’s annual inflation rate accelerated to a new record peak of 18.8 percent in April 2022 from 15.2 percent a month earlier. Main upward price pressures largely came from cost of food and non-alcoholic beverages (14.6% vs 13.8% in March), mainly potatoes, other oils, flour of cereals, and tobacco; alcohol and tobacco (3.9% vs (3.4%); clothing (8.1% vs 5.4%; housing (59.7% vs 11.6%), led by electricity, heat energy, and pipeline gas; household goods (12.7% vs 11.6%); health (5.4% vs 5.2%); transport (24.2% vs 25.3%); recreation & culture (9.7% vs 8%); education (19.8% vs 14.2%); hotels, cafes (13.0% vs 9.3%); and miscellaneous goods & services (7.7% vs 6.7%). By contrast, cost of communications fell further (-2.9% vs -2.8%). On a monthly basis, consumer prices were up 3.6 percent in April, the most since March 1994, after a 2.7 percent

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 1129
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 15 kvě 2022, 20:14

Statistika za duben 2022
LM - statistika k dubnu 2022.jpg
LM - statistika k dubnu 2022.jpg (466.4 KiB) Zobrazeno 266 x

Odpovědět