ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

V každém vlákně jeden konkrétní akciový titul.

K diskusím: BABA | TSLA | ZIM
Odpovědět
Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 24 úno 2023, 22:22

Pondělí 13.března 2023 tu máme Q4 výsledky. Necháme se příjemně překvapit? Jistě nejsem proti. Trh pod tlakem a my tu odoláváme. Jistě, akcie jsou stále velmi levné. Občasná zobačka je povinnost.
Přílohy
Screenshot_20230224-220455.jpg
Screenshot_20230224-220455.jpg (131.46 KiB) Zobrazeno 2796 x

Frankee85
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 28 lis 2022, 17:20
Reputace: 23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Frankee85 » 10 bře 2023, 21:21

No, už jsem se na tomto titulu spálil, ale tak nějak se mi ta firma líbí. Koupil jsem si tedy jen tak na zkoušku (a budu postupně navyšovat) jen pár kousků (70). Jsem zvědav na příští týden. Po aktuálních výplaších bych nějakou pozitivní zprávu uvítal

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 11 bře 2023, 06:37

Tak přátelé, v pondělí se dozvíme, jak na tom ZIM finančně je, tedy byla k 31. 12. 2022. Dozvíme se, jestli se společnost nějak odlišuje od konkurence, dozvíme se, suma sumárum, jak kvalitně řízená, plná inovací, společnost je. Za poslední 3 měsíce, jsem ztrojnásobil počet mnou držených akcií tak, aby v případě oznámené nižší dividendy byl můj příjem vyšší. Vůbec nechci spekulovat, ovšem místo nárazově vyšší dividendy za rok 2022 bych uvítal pravidelnou platbu $1 kvartálně a nezlobil bych se a očekával konečně buyback program. GL všem

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2138
Registrován: 04 pro 2017, 20:08
Reputace: 1025
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od GOGO7 » 11 bře 2023, 10:48

Mě se líbí, jak tu firmu detailně rentgenuješ a na základě toho se nenecháš zviklat a stojíš si za svým rozhodnutím. Na druhou stranu moc nechápu lidi kteří nakupují cokoli jen na základě toho, že to koupí někdo jiný nebo to někdo doporučí a přitom sami nejsou schopni si sami provést ani nejjednodušší analýzu. To se ostatně týká obecně investování do čehokoliv.
GL

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 11 bře 2023, 11:09

GOGO7 píše:
11 bře 2023, 10:48
Mě se líbí, jak tu firmu detailně rentgenuješ a na základě toho se nenecháš zviklat a stojíš si za svým rozhodnutím. Na druhou stranu moc nechápu lidi kteří nakupují cokoli jen na základě toho, že to koupí někdo jiný nebo to někdo doporučí a přitom sami nejsou schopni si sami provést ani nejjednodušší analýzu firmy.
GL
Tak pokud Tvoje poznámka patřila mě, tak v podstatě, jedinou mou analýzou, psal jsem to v diskuzi u mého prvního loňského titulu-UWMC, je osobnost lídra, šéfa, nejvyššího, CEO. Od něj se vše odvíjí, on udává směr, atd. ZIM je druhý loňský titul. Tady je bonusem cash, kterého má firma "po kokot". A když to srovnám s bankami, s některými jsou a budou problémy, tak tady je víc vlastní hotovosti ve srovnání s tržní hodnotou než mají ony banky. I tak to ve světě může fungovat. Ale nic netrvá věčně. I short ataky. A Díky jim. Však mi vyplácí ty dividendy. A dokud ty pozice budou držet, tak platit budou. Jednoduché. Já mám dnes na svém účtu v kolonce Unrealized červené mínus, oni jsou v zeleném plusu. Já cash zítra dostanu, ale oni ho vyplatí

hoodoo
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 667
Registrován: 23 led 2023, 15:59
Reputace: 214
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od hoodoo » 11 bře 2023, 15:57

Já bych řekl, že narážel na úplně rozdílný přístup tebe, holsanm, a frankeeho. Z tebe mám pocit, že tu firmu máš nastudovanou, monitoruješ ji, víš proč ji kupuješ a stojíš si za svým. Frankee mi připomíná mě 3 roky zpět, ale v klidu, to přejde, jen to něco stojí, bohužel i pár peněz většinou.

Frankee85
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 46
Registrován: 28 lis 2022, 17:20
Reputace: 23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Frankee85 » 13 bře 2023, 10:26

Hele, devizou této firmy je nadstandartní payout. Valuace pod 20,-- je zajímavá. Ale jak jsem psal vejš - co je levné, může být ještě levnější. Mně osobně nedávalo to přehnaně vysoké ohodnocení smysl. Ty výplachy ano, ale nečekal jsem až takovou volatilitu. ZIMu držím minimum, koncept se mi líbí, ale prostě mi tam něco neštimuje. Takže opakuji - tento titul neneguji. Pořád si však stojím za tím, že minima (a to reálná) jsou klidně kolem 15. Stačí jeden otřes... Cash mají opravdu (až podezřele) nadstandartní. Zde je největší výhodou prostě neotřelý koncept.

Uživatelský avatar
shareholder
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 104
Registrován: 11 črc 2019, 21:29
Reputace: 132
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od shareholder » 13 bře 2023, 12:36

Tak výsledky jsou venku. https://finance.yahoo.com/news/zim-repo ... 00806.html

Odhadovaný zisk na tento rok je desetinový oproti loňsku, dividenda by při dodržení cca 40% výplatního poměru dosáhla zhruba 2-3 USD za celý rok.
Time in the market beats timing the market

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Kingswood » 13 bře 2023, 12:57

Dividenda krasna (6,4usd), svoje prikoupeni za 18 usd si momentalne muzu jen pochvalovat.
Upozornuju predevsim na fakt, ze spolecnost ukoncila 2022 s 4,6b usd v hotovosti a likvidnim kratkodobem majetku. Kdyz odectu divi 750mil usd, tak jsou porad na naprosto krasnem polstari, plus maji i nejaky dlouhodoby invetsicni majetek za vic nez miliardu.
Totalne buletproof podnik v tenhle moment. Pokud ex divi cena zamiri nekam k 12 dolarum, tak opet navysuju, prijde mi to legracni.
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od scoutus » 13 bře 2023, 12:58

hm ten propad guidance je drsny no... jako k soucasne cene je to porad dost lakava dividenda ale... :-) nicmene premarket +15%(skoda, ze to v patek ztratil :-))

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 13 bře 2023, 13:48

Tak už to tu bylo psáno, výsledky jsou venku. Tedy $ 6,40 je super. To budou nákupy... Definitivně se mi potvrdila teze o kvalitním managementu

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Kingswood » 13 bře 2023, 14:22

Par detailu z callu, co jsem chytil. Nevyvratili ani nepotvrdili, ze by mel prvni pul rok 2023 skoncit ztratou, cekaji kazdopadne druhou polovinu roku lepsi nez prvni. Aktualni ceny na spotu povazuji za dno.
Bezi ted vyjednavani dlouhodobych smluv na cargo na trans-pacific. Stejne jako predchozi roky chteji drzet 50% na tehle trase na terminovanych smlouvach, klienti si udajne chvali LNG lode, ktere jim pomahaji snizovat uhlikovou stopu produktu. Pokud by ale pri vyjednavani cena padla pod floor price, kteoru ZIM ma, tak je ochoten terminovany smlouvy nepodepsat.
V roce 2023 + 2024 konci najmy 50 lodim, proti nim ma prijit 40 novych. Management je pripraven expirujici lode vratit pokud se nezlepsi podminky na trhu. Tohle osobne povazuju za velkou konkurencni vyhodu spolecnosti a taky fakt, proc bych dneska nesel do zadneho pronajimatele kontejnerovych lodi vyjma Atlasu, ktery byl ale odkoupen z burzy.
Nic dalsiho me asi nezaujalo. Mluvilo se tam obecne o situaci ZIMu na trhu.

Kazdopadne valuaci trhu nechapu, short interest uz vubec ne. Ale tak kazdy podle sveho.

PS: jeste k dividende, bacha - je potreba to drzet od 23.3. az do 4.4., abyste dostali dividendu, divi je vic nez 25% ceny akcie a vztahuje se na ni nejake specialni pravidlo NYSE kvuli volatilite.
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 13 bře 2023, 19:00

Jelikož je dividenda více než 25% tržní hodnoty akcie anebo je vyplácena speciální dividenda, pak se aplikuje zvláštní pravidlo, kdy je den výplaty stanoven před ex-dividend day ( ZIM: record day je 24.3.,výplata 3.4. a exD je 4.4.). V praxi to znamená, že ten, kdo akcie koupí mezi 23.3 a 30.3. nebo 3.4. dostane dividendu dodatečně od prodejce v tyto dny. Tento prodejce dividendu obdrží, bude mu blokována a následně poslána kupci jím prodaných akcií

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 21 bře 2023, 18:03

Nevíme, kde cena ke dni výplaty dividendy, tedy 3. dubna 23 uzavře. Poslední den nároku na dividendu dostanu, doufám, onu vysokou dividendu. To mě vede ke dvěma úvahám. Za prvé, mohu dividendu reinvestovat ještě před exD a dodatečně obdržet dividendu navíc od prodejce, kterému byla dividenda vyplácena, ale přesune se ke mě. Druhá úvaha z této první vychází. Předpokládám, že mnozí, i ti, kteří mi akcie prodali toho 3.4. oželí placenou daň 25% z dividend v Izraeli a budou ji chtít celou tak, že předpokládají pokles o výši dividendy, tedy $6,40 a akcie koupí z5. Teorie praví, že akcie většinou klesají v exD day o onu dividendu. Ze statistik vyplývá, že se tak děje v 70% případů. Z výše popsaného vyplývá pro mě závěr ten, že vůbec, ale vůbec nebudu překvapen tím, že cena akcie zdaleka neklesne o dividendu. Proto držím a ještě přizobávám 😉. Po výplatě D a poklesu se fundamentální parametry firmy ještě zlepší. Momentálně náklady na vypůjčku akcií pomalu rostou a nyní se pohybují na 17% p.a.

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 23 bře 2023, 23:26

Dnes jsem si zobnul 40 akcií za $24,40. Těchto 40 akcií, a pokud ještě přizobnu další do 3.4., nebudou zítra 24.3. v záznamu a regulérní dividendu za ně v den výplaty 3.4. nedostanu. Ovšem, pokud je budu držet do ex-dividend day, dividendu dostanu dodatečně od toho, kdo v záznamu 24.3. byl a k 3.4. je na účtu mít nebude. Koukám, že IBKR nejsou již žádné akcie na vypůjčení, přičemž během obchodních hodin se jejich počet pohyboval okolo 25 tisíc akcií. Náklady na vypůjčení jsou 19,80% p.a. tedy 1,3 centů denně. Do exD zbývá 12 dní, 16centů celkem. Pokud chci teoreticky inkasovat dividendu celou a vyhnout se potencionálně placení 25% izraelské daně z dividend, prodám akcie dnes a budu čekat na 4.4. a čekat na pokles o $6,40 na $18 v exD a v následující dny. Spekulantům v krátké pozici odejde z účtu $6,40 za každou akcií plus jim naběhnou výpůjční náklady 16 centů do 4.4. za každou akcii. Oni budou " na svých" při ceně $17,84. Vše vzhledem k dnešní ceně na trhu. No nevím jestli to zní reálně. K 27.2. bylo 18,58 mil. akcií krátkých pozic z celkového počtu 120 mil. vydaných akcií. A ti budou platit celkem $119 milionů. No hoši, bude to hodně zajímavých 8 obchodních dní do 4.3. Krátké akciové pozice můžou být součástí opční kombinace, tzv. reverzalu, neboli reverzní conversion, tedy short akcie, long call opce a short put opce stejné strike. Zvolím opce s nejdelší expirací, tedy 17. ledna 2025, strike $20, 666 dní do expirace. Prodám 100 akcií ZIM za $24,40, koupím 1 call za $460 a prodám 1 put za $660. Výsledkem této kombinace mám na účtu -100 akciî a $2640 cash. Na první pohled ta pozice vypadá ziskově. Ovšem pokud by společnost žádné dividendy nevyplácela a žádné výdaje za vypůjčené akcie bych neplatil ( ta put opce by nebyla tak drahá). 4.4.2023 předpokládám, že akcie klesnou o dividendu celou a situace bude vypadat následovně: -100 akcií za $18 a $2000 cash. Opět ta kombinace je +$200. Držím do splatnosti. Žádné dividendy po 4.4., žádné výdaje za držení. 17.ledna 2025 může být cena jakákoliv, vždy budu +$200. Situace rapidně mění, pokud je suma vyplacených dividend po 4.4.2023 vyšší než $2 za akcií do 17.1.2025 a pokud je účtován úrok, tak současných 19,80% p.a. znamená výdaje za -100 akcií ve výši $881 do splatnosti. Tak pokud dojde k přiřazení na short put do splatnosti je to vysvobození. Tohle fakt nechceš držet

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Kingswood » 24 bře 2023, 10:36

Zajimalo by me jakej blbec tyhle akcie shortuje pri soucasnych cenach, pokud se nejedna o nejaky hedge. U tech RETs co jsou ted seshortovane to chapu, protoze tam je skutecne kreditni riziko, u namorni prepravy je to uplna pitomost.
Kazdopadne za me osobne ted bude zajimave sledovat, jestli zafunguje u IBKR deklarace domicilu pro izraelskou dan. Moc velkou sanci tomu nedavam, ale mohlo by to dorazit s 15% srazkovou dani.
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 04 dub 2023, 19:42

Tak přátelé, skutečně se obchoduje nyní, kdy píšu tento příspěvek, o téměř $2,50 výše než někteří očekávali. Dalo se to čekat, že mnozí navýší díky dividendě pozici o 25%. Gratulace

Uživatelský avatar
Kingswood
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1359
Registrován: 28 zář 2020, 12:52
Reputace: 1971
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od Kingswood » 05 dub 2023, 07:49

jsem misto dividendy dostal payment in lieu. nadherny, nejaky shortar dostal divi srazenou o 25% a ja dostal kompenzaci v hrubym a dodanim si 15% v CR. Takhle by to mohlo byt kazdy kvartal teda :D
https://www.investicni.blog/
Osobní akciové portfolio 31.12.
Funds = WVAL 12%
Tech = INTC 10%, PLTR 7%
Energy = ČEZ 8%, FANG 7%
Consumer = AD 5%, CELH 5%, DIS 7%, GAW.L 5%
Other= SLG 26%, SLG.PRI 8%

volnicko
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 196
Registrován: 08 pro 2021, 19:47
Reputace: 171
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od volnicko » 05 dub 2023, 08:51

Zrovna vcera jsem vypinal Stock Yield Enhancement Program s tim, ze memu marginovemu uctu s hlubokym deficitem to nic neprinasi a me to iritovalo, kdyz jsem se pustil do danoveho. Necekal jsem, ze to muze mit podobne konsekvence. Mel jsem kliku, ze mi tohle jeste vyslo.

10% pozice mam zdanene 20%.
90% pozice nezdanene jako ty.

Uživatelský avatar
holsanm
Bronze pen
Bronze pen
Příspěvky: 82
Registrován: 07 zář 2022, 17:44
Reputace: 32
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIM Integrated Shipping Services | ZIM

Příspěvek od holsanm » 05 dub 2023, 09:16

Jak jsem psal. Šortaři mají na svých účtech zelené plus u akcií, pokud mají reversaly, tak ztrácí na + call opcích a - put opce jsou a budou v plusu. Hlavně odchází cash. Včera byl více než trojnásobný průměrný objem, 15,6 mil, short interest se od 14.2.2023 do 15.3.2023 snížil o 3 mil. ks, toto, short covering, předpokládám, bude pokračovat a tak squeez out je jejich velmi reálná hrozba, zvlášť když dividendy u některých brokerů ještě nedorazily (FIO, Alpaca, atd)
Přílohy
Screenshot_20230405-090946.jpg
Screenshot_20230405-090946.jpg (154.64 KiB) Zobrazeno 1459 x
Screenshot_20230405-090405.jpg
Screenshot_20230405-090405.jpg (199.67 KiB) Zobrazeno 1459 x

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti