Portu Gallery

K diskusím: Obecná diskuze; Portu Gallery;
JPT
Gold pen
Gold pen
Reputace: 337
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu

Příspěvek od JPT » 21 led 2023, 11:03

Carhir píše:
23 srp 2019, 10:16
JPT píše:
23 srp 2019, 09:59
Já jsem to jen tak proletěl a investice je prej už od 1Kč. Ale na fejsbůku psali, že prej ten odhadce cenu odhadl aniž by to auto fyzicky viděl.
Já jsem se přihlásil do aplikace portu gallery a prošel jsem si dokumentaci k Nash Healey Roadster. Součástí je i 18-ti stránkový znalecký posudek vypracovaný by Znalecký institut s.r.o. A když tam čtu ,,Údaje na vozidle s údaji v dokumentaci souhlasí" tak buď kecaj v tomto dokumentu nebo na fejsbůku ;)

EDIT:
ovšem toto mě tam zarazilo:

Technický stav vozidla zjištěn dne: 21. července 2019 osobní prohlídkou (vozidlo
nebylo možné na místě zvednout a provést
důkladnější kontrolu podvozkové části).
Zkušební jízda provedena dne: neprovedena – technický stav jednotlivých
skupin zjištěn pouze vizuální kontrolou a z
výpovědi zadavatele

Takže oceňuji auto a ani ho neprojedu? :o
Teď jsem schlédl nějaký webinář Portu Gallery a říkali tam, že všechny předměty musí koupit dřív než je dají do Gallery a když se neupíšou, tak jim to zůstane a že je to nutí vybírat předměty dobře. Tak snad je to pravda a to, že např. to auto nikdo fyzicky neviděl nebo to nějak dostatečně na místě nezkontrolovali nebude zas takový problém. I když se mi to moc nechce věřit. Ale tak třeba takové auta mají velkou hodnotu i když nejsou uplně v dobrém stavu. Nevím.

https://youtu.be/-wSYWz3i0b8?t=2246

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JPT » 22 led 2023, 23:34

Možná bych zkusil Portu Gallery a zajímalo by mě, jestli se tam zobrazuje pro celé portfolio i nerealizovaný výnos (po tom přeceňování) nebo až u těch prodaných? Jestli uvidím jak si teoreticky vedou moje investice a nebo až do doby než se to prodá nic vědět nebudu ?

Cupi92
Silver pen
Silver pen
Reputace: 719
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cupi92 » 24 led 2023, 07:51

JPT píše:
22 led 2023, 23:34
Možná bych zkusil Portu Gallery a zajímalo by mě, jestli se tam zobrazuje pro celé portfolio i nerealizovaný výnos (po tom přeceňování) nebo až u těch prodaných? Jestli uvidím jak si teoreticky vedou moje investice a nebo až do doby než se to prodá nic vědět nebudu ?
Jednou za rok nebo půl roku dělají odhad přecenění, ale ten bych bral hooodně s rezervou. Přecenění probíhá podle toho, jak se zrovna daří danému odvětví (známky, vína, mince...), ale je nutné si uvědomit, že je velký rozdíl mezi celým odvětvím a konkrétním kouskem, co máš v portfoliu. To, jak se daří mincím neurčí, jak se bude dařit konkrétní minci z české historie, například.

Takže třeba vína se v odhadu zhodnotila asi o 5-8 %, velká část portfolia ale zůstala prakticky na svém. Může to být i ochlazením celého trhu. Ale i tak se prostě čas od času nějaká věc objeví v aukci nebo se najde zájemce a prodá se klidně se ziskem 15-20 % po roce. Ten trh je hodně specifický a relativně málo likvidní. Dobrý ukazatel je, že si čas od času můžeš odsouhlasit prodej něčeho v aukci za domluvenou minimální cenu (aby splnila Tvé požadavky) a uvidíš, jestli se vůbec upíše za tuto cenu. Auta v tom třeba zatím nebyla úspěšná. To podle mě dělá lepší odhad ceny (aspoň ceny, kterou to nejspíš ještě nemá:-) ).

Je ale třeba zdůraznit, že i když se některé aukce či zájemci objevují už po roce, je dobré počítat, že ta investice tam bude ležet i 5 a více let (u vína píšou doporučeně 10 let). Například whisky nebude v těch 5 letech moc růst na ceně, to až dosáhne určitého stáří (právě po těch 5 letech), takže třeba přecenění whisky po roce mě vlastně moc nezajímá.
Referral na Debitum Network, LendSecured, EvoEstate, Robocash a Monceru viz viewtopic.php?p=45377#p45377

JPT
Gold pen
Gold pen
Kontaktovat uživatele:

Re: Portu Gallery

Příspěvek od JPT » 24 led 2023, 19:14

@Cupi92 Jo počítám, že to tam bude na dýl, tak bych nechtěl, aby třeba 5 let v přehledech byla stále stejná hodnota, když už si je dělám.

Odpovědět