Odesílání peněz na zahraniční účty

Banky + alternativní systémy - TransferWise, Revolut, CurrencyFair či Paysera.
K diskusím: Revolut; RoklenFX; TransferWise
Jan
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 664
Kontaktovat uživatele:

Re: RoklenFX

Příspěvek od Jan » 14 čer 2019, 20:28

doonio píše:
14 čer 2019, 20:17
Jan píše:
14 čer 2019, 19:12
Myslím, že nadešel čas začít hledat náhradu.
Jj, Roklen je super pro velké ryby co posílají desítky tisíc € každý měsíc...to tam máš takové obraty, že se ti to vyplatí oproti Revolutu, kde je bezpopl. limit 120 000Kč za měsíc?
Když začínali a naháněli klienty, tak se mi podařilo získat vstupní "velkorybí :o)" podmínky pro libovolnou částku (na které jsem si zvyknul). Vždy to vycházelo lépe, než Revolut. Jenže to byly ty spready do 3-4 haléřů. Jak to vyjde teď, netuším. Jo a ten spread přes 12 h jsem zadal pro převod více než 10kEUR, kde má být poplatek 0,1%, takže v podstatě taky velkorybí podmínky. Přes den to bylo lepší, ale stejně :o/. Jinak pro malé částky jsem se skoro radši nekoukal :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

investujete
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Odesílání peněz na zahraniční účty

Příspěvek od investujete » 23 srp 2019, 18:37

Skusili ste niekto Skrill? Maju aj kartu, s ktorou sa da normalne investovat v niektorych p2p, napriklad u Bondory.
Mnoho recenzií, porovnania, analýzy a popis P2P spoločností nájdete tu:
https://investujete.sk/

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 185
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 25 srp 2019, 20:21

Pro posílání EUR mi používám SEPA platby. U AirBank je u velkého tarifu zadarmo; u malého tarifu za akceptovatelných 25 korun. Držím si zde i účet v EUR, takže odpadá starost s kurzem.

MBank má SEPA platby také zdarma, i když kurzy mají spíš horší.

Při posílání peněz na Mintos se mi osvědčil vklad přes Trustly - peníze se objeví na investorském účtu prakticky hned (do 2 - 5 minut). Poplatky nejsou účtovány. Přes Trustly posílám peníze z mBank, takže nevím, zda jiné banky neúčtují nějaké poplatky.

Lotusak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lotusak » 26 srp 2019, 16:31

Chtěl bych se zeptat ohledně bezpečnosti. Na Mintosu bych chtěl teprve začít, dal jsem vklad přes trusly. Mam českou spořitelnu, chce to po mne uživatelské číslo i heslo...je to standardní? Dávat takto třetí straně své údaje se mi moc nechce...predpokladam ze je to zabezpečené, ale precejen mate s tím jen pozitivni zkušenosti? Nebo je lepší vybrat jiný způsob vkladu...Dekuji za odpověď.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 27 srp 2019, 06:08

Přihlášení to chce - přijde mi to jako GoPay. Nevím, jak u ČS, ale u mBank se odeslání peněz potvrzuje SMSkou. Přijde mi to bezpečné.

Mimochodem, pokud máš z tohohle obavy, tak je možné udělat SEPA platbu. ČS nabízí balíček za 25,-, který umožňuje 2 příchozí SEPA platby zdarma a 2 odchozí tuším za 30,-. Není to sice úplně málo, ale bez tohoto balíčku si účtují za odchozí SEPA platbu 220 Kč a za příchozí 100,-, což je nehoráznost.

Další možností je převést na Mintos CZK (mají účet v ČS) a ty následně směnit na EUR. Pokud chceš posílat EUR z CZK účtu, tak kurzy ČS jsou tak mizerné, že nejspíš vyjde na stejno využít směnárnu Mintosu, kde naúčtují tuším 0,7 % poplatek.

doonio
Gold pen
Gold pen
Reputace: 420
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doonio » 27 srp 2019, 08:15

slonik píše:
27 srp 2019, 06:08
Přihlášení to chce - přijde mi to jako GoPay. Nevím, jak u ČS, ale u mBank se odeslání peněz potvrzuje SMSkou. Přijde mi to bezpečné.

Mimochodem, pokud máš z tohohle obavy, tak je možné udělat SEPA platbu. ČS nabízí balíček za 25,-, který umožňuje 2 příchozí SEPA platby zdarma a 2 odchozí tuším za 30,-. Není to sice úplně málo, ale bez tohoto balíčku si účtují za odchozí SEPA platbu 220 Kč a za příchozí 100,-, což je nehoráznost.
Trustly neznám, ale asi bych nedával přihlačovací údaje nějaké 3. straně, Jde to řešit i SEPA platbou a od prosince ty SEPA platby budou razatně levnější, neli už jsou někde zdarma - FIO, mBank,Expobank,....

Pokud se ti nezdá ten Trustly, tak bych si založil účet někde u např. FIO banky, kde máš SEPA zdarma a nebo holt překousnout těch pár desetikorun do konce roku u ČS...Jen zase nevím, jak to má ČS s poplatky za vedení EUR účtu, apod.
P2P: Mintos, EstateGuru,LinkedFinance
Převody měn: Revolut, IB FX, Akcenta
Broker: Degiro, IB, FIO e-broker

Joshua
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 750
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshua » 27 srp 2019, 11:29

Lotusak píše:
26 srp 2019, 16:31
Chtěl bych se zeptat ohledně bezpečnosti. Na Mintosu bych chtěl teprve začít, dal jsem vklad přes trusly. Mam českou spořitelnu, chce to po mne uživatelské číslo i heslo...je to standardní? Dávat takto třetí straně své údaje se mi moc nechce...predpokladam ze je to zabezpečené, ale precejen mate s tím jen pozitivni zkušenosti? Nebo je lepší vybrat jiný způsob vkladu...Dekuji za odpověď.
Já Trustly nezkoušel a asi ani nebudu. Přijde mi, že některé platformy ho dost protlačují (přidávají například bonus k vkladu) a nevím, zda z toho nemají třeba i nějakou provizi, když to investor použije. Dle mého to nemá absolutně žádnou přidanou hodnotu oproti alternativám.

Navíc mě odradilo jejich hodnocení:
https://www.trustpilot.com/review/trustly.com
Líbí se vám tu? Podpořte rozvoj fóra :geek:

Fra_P2P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fra_P2P » 27 srp 2019, 13:08

Joshua píše:
27 srp 2019, 11:29
Lotusak píše:
26 srp 2019, 16:31
Já Trustly nezkoušel a asi ani nebudu. Přijde mi, že některé platformy ho dost protlačují (přidávají například bonus k vkladu) a nevím, zda z toho nemají třeba i nějakou provizi, když to investor použije. Dle mého to nemá absolutně žádnou přidanou hodnotu oproti alternativám.

Možná jsem to přehlédl, jedná se o platbu CZK na CZK účet v Mintos.com? Nebo EUR platba na EUR účet u Mintos.com? Pokud jde o platbu v CZK na CZK účet, tak to je jednoduchý tuzemský převod na jejich CZK účet (který je vedený u České spořitelny).

Pokud jde o platbu v EUR z CZK účtu u české banky a obejít vysoké poplatky SEPA českých bank, pak zde je návod:
https://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=39& ... 491#p14491

Já Trustly nezkoušel a ani nebudu. Jejich hodnocení mě odradilo.

slonik
Bronze pen
Bronze pen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slonik » 29 srp 2019, 14:12

Fra_P2P píše:
27 srp 2019, 13:08
Já Trustly nezkoušel a ani nebudu. Jejich hodnocení mě odradilo.
Já to párkrát použil pro převod EUR na Mintos. Převod je zdarma a peníze na investorském účtu jsou připsané hned. Máš prosím nějaký odkaz na to citované hodnocení? Rád si to přečtu, abych mohl svůj postup případně přehodnotit. Díky.

// Zřejmě myslel ten Trustpilot, co jsem postoval výše. Joshua

Jinak SEPA platby už nejsou u řady bank tak dramaticky drahé (AirBank - velký tarif, mBank - gratis; AirBank - malý tarif za 25; ČS v balíčku 2 SEPA plateb za 25). A další banky se snad přidají - ČSOB avizuje v novém ceníku SEPA platbu za 5 a podobně.

pager
Silver pen
Silver pen
Reputace: 395
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pager » 30 srp 2019, 14:06

Joshua píše:
27 srp 2019, 11:29

Co já nechápu je ten jejich (Trustlí) byznys model. Pro cílového zákazníka je cena stejná, no a platí poučka "If you don't pay for the product, you are the product", takže předpokládám, že tam bude nějaké využití dat / analýza chování... Veřejný ceník pro merchanty nikde nemají.

Nicméně hlavně na severu jsou tyhle způsoby plateb (Trustly, Klarna iDeal...) hodně populární, taky je to švédská firma a btw ve Švédsku už téměř neexistuje hotovost. :D Pak mě trochu vadí, že jsem to chtěl jednou použít protože hlásali okamžitý převod, ale ouha, při částce nad 50000 Kč tam okamžitý převod není a trvalo to tuším 2-3 dny.

Siki
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki » 18 úno 2020, 19:33

Ahoj,

jsem to novej a mám dotaz, protože jsem svoje investování nezačal úplně nejlíp. :)

Už nějakou chvíli přemýšlím o investování přes Degiro. Včera jsem si založil účet a v rámci verifikace to chtělo poslat 0,01 EUR. Chvilku jsem hledal na netu, jak je to nejlepší převést, ale vzhledem k tomu, že mě to vyzvalo k založení přes účet - automaticky jsem zadal ČS (I vzhledem k upozornění že přes revolut a transferwise to nepůjde, to byla nejjednodušší cesta).
Provedl jsem vklad 1 Kč a co se dneska nestalo - ČS mi strhla 220 Kč na poplatcích.

Když pominu, že jsem svoje investování začal hezky -221,- Kč. Může mi někdo poradit:
Co jsem udělal blbě, že je poplatek 220 Kč? Je to tím, že jsem omylem dal platbu v Kč?
Jak nejlépe investovat na Degiro?

Díky moc a omlouvám se pokud se to někde řešilo, ale bohužel jsem toto nenašel,

Siki

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 807
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 18 úno 2020, 20:25

Podívej se na Degiro FAQ. Jde o tuzemskou platbu. Připsání na účet chvíli trvá.

Siki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki » 18 úno 2020, 21:55

GOGO7 píše:
18 úno 2020, 20:25
Podívej se na Degiro FAQ. Jde o tuzemskou platbu. Připsání na účet chvíli trvá.
Tam jsem koukal a jestli jsem to správně pochopil tak jsem tam měl špatně účet. To co mají ve FAQ je jiný než mi to pri registraci ukázalo.

Pokud teď pošlu na ten jejich vedený v CZK tak nebudu platit ten poplatek 220? Respektive nebudu ho platit znova 😊

LuckyLuke
writerP2P
Gold pen
Gold pen
Reputace: 850
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuckyLuke » 18 úno 2020, 22:13

Siki píše:
18 úno 2020, 21:55
Tam jsem koukal a jestli jsem to správně pochopil tak jsem tam měl špatně účet. To co mají ve FAQ je jiný než mi to pri registraci ukázalo.
Pokud teď pošlu na ten jejich vedený v CZK tak nebudu platit ten poplatek 220? Respektive nebudu ho platit znova 😊
- já jsem si tam poslal 1. vklad 1Kč, byl tam hned 2.den
- pak jsem si tam poslal eura v pondělí v 10:00 hod, platba dorazila následující den v cca 17:00 hod
- neplatil jsem nic za žádnou platbu
- Banka ČS - měl jsem tam účet cca 15let, musel jsem jim platit i za příchozí platbu (výplata), za každý pohyb na účtu, dost mě odrbali i s hypotékou na poplatcích, když jsem u nich rušil účet, tak se mě ani nezeptali proč ...

Ankor
Gold pen
Gold pen
Reputace: 378
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ankor » 19 úno 2020, 01:58

Na jejich CZK je to bez poplatku, jde to v rámci ČR.

Poslat se dají i eura, ale na jiný účet. České banky už to mají mít bez poplatku.

Těch 220 je mzn. platba, ale ta se nevztahuje na CZK ani EUR, leda jestli jsi nezaškrtnul USD, případně nezvolil účet mimo EU.

Pokud nic z toho, zkusila bych tam zavolat nebo reklamovat.

jejinka
Gold pen
Gold pen
Reputace: 482
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jejinka » 19 úno 2020, 08:09

Kdyby byli co k čemu, tak platbu 1Kč poslanou mezinárodní platbou(což bude tento případ) nejdřív ověří po telefonu. Kdysi jsem se takto spletla u Sberbank a volali, stejně, jako když jsem dělala větší převod pozdě v noci a z ciziny.

Siki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki » 21 úno 2020, 14:38

No tak už je to 3 dny a přes email nikdo nekomunikuje tak zkusim zavolat.

Ano zaplatil jsem poplatek 220 za mezinárodní platbu platu - v mém případě v CZK na EUR účet v holandsku co má Degiro nastaven (o české možností píšou jen ve FAQ kam jsem před založením nekoukal).

Už jsem se ale smířil s tím, že za blbost se platí. :)

GOGO7
Gold pen
Gold pen
Reputace: 807
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GOGO7 » 21 úno 2020, 15:28

Divné, lidi kteří se registrují přes link na brokera Degiro v mém deníčku žádné problémy se zasíláním peněz /Kč nebo i euro/ na svůj účet nemají. Jsou automaticky směrováni na tuzemskou platbu. Doporučuji, je to bez problémů..

Siki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Siki » 26 úno 2020, 08:25

díky za reakce. Bohužel I když jsem se registroval přes něčí odkaz tak to bylo jako zahraniční platba v Kč. ČS mi odepsala a v podstatě mě s tím poslala někam, že jsem to udělal blbě já.
Co na to říct - zbytečné řešit. Nyní se musím jen snažit aby mi moje investice tuhle prvotní botu vrátili. :)

kokoska
Bronze pen
Bronze pen
Reputace: 80
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokoska » 05 dub 2021, 19:22

Řešíte nějak kurz CZK? Myslím tím to, že když je levné euro, přeměním si víc a někde ho uchovám, nebo to neřešíte? Pamatuji si euro pod 25 v březnu 2020, ale taky přes 27 o měsíc později. Nyní opět prolomilo 26 Kč.

Odpovědět