Mintos - Pending payments vypořádání


web: www.mintos.com
Odpovědět
Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od FraK » 15 čer 2022, 11:27

Mě začíná ve velkém do PP padat už i Delfin. Myslel jsem, že v MIntosu nechám něco u Delfinu, ale kašlu na to. Stáhnu vše, pokud to vůbec půjde. Vypadá to, že LO pochopili, že peníze investorům vracet nemusí a Mintos to nebude nijak řešit a to není dobré.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

scoutus
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 743
Registrován: 27 led 2020, 22:07
Reputace: 233
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od scoutus » 15 čer 2022, 11:40

mam stejny dojem, jen doufam, ze je to "docasny" jev a jen prodluzou a vracet budou...

Adamak
Příspěvky: 24
Registrován: 20 kvě 2022, 05:35
Reputace: 7
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Adamak » 16 čer 2022, 06:52

Jde zjistit jak dlouho je platba v PP?

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 16 čer 2022, 08:00

Adamak píše:
16 čer 2022, 06:52
Jde zjistit jak dlouho je platba v PP?
Toto jsem přestal řešit, protože to není jednoduché, resp. je to časově neefektivní.
U ukončených by to mělo být snadnější - dalo by se vycházet z data ukončení, podle kterého lze výpis seřadit a data přijetí platby. U běžících půjček to bude horší - znamenalo by to rozklikávat a kontrolovat datum splacení. A to si ještě nejsem jistý, jestli tam Miintos nenechává datum podle splátkového kalendáře (čili pokud bude půjčka late, tak to nebude relevantní). (A skoro mám pocit, že zrovna Mintos tam to původní datum nechává). Pak je taky otázka, jestli do toho nějak započítávají Grace Period (GP).
O jednodušším způsobu nevím :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Cupi92 » 17 čer 2022, 11:03

FraK píše:
15 čer 2022, 11:27
Mě začíná ve velkém do PP padat už i Delfin. Myslel jsem, že v MIntosu nechám něco u Delfinu, ale kašlu na to. Stáhnu vše, pokud to vůbec půjde. Vypadá to, že LO pochopili, že peníze investorům vracet nemusí a Mintos to nebude nijak řešit a to není dobré.
Delfiny bych zas tak nehaněl. PP měli jen dva dny a 3/4 už splatili. Hodně půjček je navíc vykoupeno předčasně a peníze dojdou okamžitě. Z hlediska placení jeden z nejspolehlivějších LO.

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Gixian » 17 čer 2022, 14:51

Cupi92 píše:
17 čer 2022, 11:03
Delfiny bych zas tak nehaněl. PP měli jen dva dny a 3/4 už splatili. Hodně půjček je navíc vykoupeno předčasně a peníze dojdou okamžitě. Z hlediska placení jeden z nejspolehlivějších LO.
Jo, doufám že toho později nebudu litovat, ale souhlasím s Cupim. Mají na grafu PP teď od začátku června dva takové větší zuby, ale to beru spíš jako výsledek toho, že s CB akcí jim nejspíš dost vzrost počet upsaných půjček, tak všechno jede ve větších objemech - navíc začalo notes, takže úpisy naopak asi radikálně klesly a je třeba na mintos vracet peníze z venčí - což se dle těch zubů děje - dle mého odhadu splatí každý týden veškeré aktuální PP, jen než ty peníze na Mintos dojdou a Mintos je vyplatí, naskočí tam nové PP z těch 2-3 dnů co toto trvá.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 17 čer 2022, 15:17

Gixian píše:
17 čer 2022, 14:51
Cupi92 píše:
17 čer 2022, 11:03
Delfiny bych zas tak nehaněl. PP měli jen dva dny a 3/4 už splatili. Hodně půjček je navíc vykoupeno předčasně a peníze dojdou okamžitě. Z hlediska placení jeden z nejspolehlivějších LO.
Jo, doufám že toho později nebudu litovat, ale souhlasím s Cupim. Mají na grafu PP teď od začátku června dva takové větší zuby, ale to beru spíš jako výsledek toho, že s CB akcí jim nejspíš dost vzrost počet upsaných půjček, tak všechno jede ve větších objemech - navíc začalo notes, takže úpisy naopak asi radikálně klesly a je třeba na mintos vracet peníze z venčí - což se dle těch zubů děje - dle mého odhadu splatí každý týden veškeré aktuální PP, jen než ty peníze na Mintos dojdou a Mintos je vyplatí, naskočí tam nové PP z těch 2-3 dnů co toto trvá.
Moc jsem to nestudoval, ale přišlo mi, že v minulosti to tak bylo - že pokud bylo třeba více závazků splatit než kolik se profinancovalo, LO přešli na model, kdy PP umořovali jednou týdně. Což asi bude sedět na ty zuby, jak ostatně píše @Gixian.
Ovšem že to taky bývalo neznamená, že to bude i nadále. Nedělím si iluze, že pokud se bude LO nedostávat cash, že to může vyřešit setrváním v PP. Navíc, vzhledem ke všem změnám (zavedení Notes, ...), se mi toto nyní jeví jako pravděpodobnější než dříve.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 17 čer 2022, 20:26

Netuším, jestli je to důležité a má to nějaký význam sem psát, ale dnes se mi splatil téměř celý ElevingGroup. A koukám, že včera DelfinGroup komplet. CreditStar a IDF Eurasia fakticky beze změny. Vyjma IR jiné poskytovatele nevedu.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od FraK » 21 čer 2022, 09:52

Gixian píše:
17 čer 2022, 14:51
Cupi92 píše:
17 čer 2022, 11:03
Delfiny bych zas tak nehaněl. PP měli jen dva dny a 3/4 už splatili. Hodně půjček je navíc vykoupeno předčasně a peníze dojdou okamžitě. Z hlediska placení jeden z nejspolehlivějších LO.
Jo, doufám že toho později nebudu litovat, ale souhlasím s Cupim. Mají na grafu PP teď od začátku června dva takové větší zuby, ale to beru spíš jako výsledek toho, že s CB akcí jim nejspíš dost vzrost počet upsaných půjček, tak všechno jede ve větších objemech - navíc začalo notes, takže úpisy naopak asi radikálně klesly a je třeba na mintos vracet peníze z venčí - což se dle těch zubů děje - dle mého odhadu splatí každý týden veškeré aktuální PP, jen než ty peníze na Mintos dojdou a Mintos je vyplatí, naskočí tam nové PP z těch 2-3 dnů co toto trvá.
Já mám k dnešnímu dni v PP Delfin už skoro 12% (počítáno jako objem PP Delfin/moje celková investice v Delfin). To mi nepřijde málo. Pozastavuji Mintos kompletně. Pokud budou PP delší dobu pod 5%, tak zvážím pokračování v investicích do Delfin. Vše ostatní je už na mě moc velký risk. Určitě bych tedy Mintos nyní nikomu nedoporučil.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Gixian
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 901
Registrován: 13 lis 2019, 21:50
Reputace: 775
Bydliště: Neznámé
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Gixian » 21 čer 2022, 13:16

Jsem se naschvál podíval: Já mam v PP 2% toho, co mám do delfínů investováno. A 2/3 z této částky je půjčka, co byla vykoupena 18.6., tj. teď v sobotu. Takže za mě zatím fakt žádný problém nevidím.

(Disclaimer: Neříkám že nutně žádný problém není, jen že u mě se fakt neprojevuje. ;) )

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 21 čer 2022, 13:56

@FraK a možná i @Gixian
Obávám se, že platí, že ve chvíli, kdy se problémy s PP projeví, bude už pozdě. Takže asi jako indikátor opravdu nezbývá než řešit zhoršování/zlepšování...
Ale jak píše @Gixian , počkal bych na první splátkový termín, jestli bude PP uhrazeno. Já jsem přestal investice drobit, takže třeba 10% by znamenalo jednotky půjček, občas třeba i 2 půjčky.

Spíš se obávám skrytých věcí typu prodlužování. V tom teď třeba silně jede IDF Eurasia. Tím se celý problém dá fakticky zamaskovat na 6M :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Nikituska
Silver pen
Silver pen
Příspěvky: 578
Registrován: 03 říj 2018, 19:18
Reputace: 335
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Nikituska » 21 čer 2022, 14:10

Doporučuju kontrolovat oproti Beyond P2P Statistics - kompletní vzorek dat bez dojmologie založené na jednotkách kusů:
https://beyondp2p.com/loan-originators/delfingroup
  • Od června růst PP, ale pořád jen cca 3 % porfolia
  • Průměrný počet dnů v PP jen cca 3

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od FraK » 21 čer 2022, 21:29

Ja mam tech delfinich pujcek docala hodne. V PP jich mam ca 100. Nejsem ted u PC. Tak jen odhaduji.

Muze to souviset s delkou splatnosti uveru. Ja mam vsechny uvery od Delfinu do 3M a drtivou vetsinu do 1M. Takze pokud se Delfin rozhodne davat pujcky do PP, tak me tam spadne velke %. U mesicni pujcky to bude vzdy 100%. U uveru na 36M to bude mesicne ale jen necela 3% a cim delsi maturita, tim bude PP narustat jen velmi pozvolne. Nevim, jak ma Delfin rozlozene pft uveru z hlediska maturity, ale u sebe vidim vysoky podil v PP v rozsahu ca 100 uveru, coz neni uplne statisticky zanedbatelny vzorek a nikdy drive jsem to nepozoroval. Ja kazdopadne investovani do Mintosu pozastavil a budu PP pozorovat. Pokud se problem vyresi, tak budu mozna pokracovat. A celkove me institut pp dost stve. Pripada mi vuci investorum nefer a celkove zamlzuje realne vynosy. Jeste bych akceptoval PP do 3 dnu, ale pak by mely nasledovat uroky z prodleni.

Fakt je ten, ze prumerny pocet dni dle beyond v pp je nizky. To je zajimave, ale je otazka, jak se to pocita a jak s tim treba Delfin chytre pracuje. Splatky pujcek s dlouhou maturitou muze z PP vyplatit rychle a pujcky s kratkou maturitou tam necha delsi dobu. Prumerny pocet dni bude nizky a pritom si CF vylepsi podstatne. Ja u sebe vidim, co vidim a pocet pujcek je statisticky vyznamny.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
zbynhu
Administrátor
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 2611
Registrován: 09 srp 2017, 09:48
Reputace: 2256
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od zbynhu » 21 čer 2022, 21:43

Jsem přesvědčený, že zásadní problém se odehrává jinde než u Delfinu. Vsadím totiž boty, že pokud by stále byly k nabídce půjčky od Delfinu, tak nebude žádné PP a všechny splátky budou pokryté novými investicemi.

Protože ale převedli Delfin do módu Notes, tak je pokles citelný a nově upsané investice nepokryjí splátky. Ve výsledku musí Delfin doplácet Mintosu a to vede ke zpožděním a nárůstu PP. Sám bych se Delfinu vůbec nebál, ale do Notes neinvestuju, takže je pro mě už bohužel také passé.
Pravidelné detailní rozbory mého P2P portfolia (Mintos, Lendermarket, Peerberry, Robo.cash, Bondster, Afranga, Upvest, Esketit) za uplynulé čtvrtletí vždy na P2Ptrhu začátkem každého kvartálu.

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 21 čer 2022, 22:38

BTW - tak koukám, jak začalo růst PP ElevingGroup (https://beyondp2p.com/loan-originators/eleving-group).
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od FraK » 22 čer 2022, 07:29

zbynhu píše:
21 čer 2022, 21:43
Jsem přesvědčený, že zásadní problém se odehrává jinde než u Delfinu. Vsadím totiž boty, že pokud by stále byly k nabídce půjčky od Delfinu, tak nebude žádné PP a všechny splátky budou pokryté novými investicemi.

Protože ale převedli Delfin do módu Notes, tak je pokles citelný a nově upsané investice nepokryjí splátky. Ve výsledku musí Delfin doplácet Mintosu a to vede ke zpožděním a nárůstu PP. Sám bych se Delfinu vůbec nebál, ale do Notes neinvestuju, takže je pro mě už bohužel také passé.
Souhlasim, ale veta “…všechny splátky budou pokryté novými investicemi…” zni dost zlovestne.
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 22 čer 2022, 07:59

FraK píše:
22 čer 2022, 07:29
zbynhu píše:
21 čer 2022, 21:43
Jsem přesvědčený, že zásadní problém se odehrává jinde než u Delfinu. Vsadím totiž boty, že pokud by stále byly k nabídce půjčky od Delfinu, tak nebude žádné PP a všechny splátky budou pokryté novými investicemi.

Protože ale převedli Delfin do módu Notes, tak je pokles citelný a nově upsané investice nepokryjí splátky. Ve výsledku musí Delfin doplácet Mintosu a to vede ke zpožděním a nárůstu PP. Sám bych se Delfinu vůbec nebál, ale do Notes neinvestuju, takže je pro mě už bohužel také passé.
Souhlasim, ale veta “…všechny splátky budou pokryté novými investicemi…” zni dost zlovestne.
To máš pravdu. Současně ale je pravda i to, že byznys model je takto nastavený. A osobně si myslím, že Mintos tomu díky PP, GP a já nevím jakému P dost pomáhá. Ve výsledku to pak při téměř každém přesunutí do IR odnáší investoři :o/.
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Cupi92
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 759
Registrován: 03 bře 2021, 18:54
Reputace: 1123
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Cupi92 » 22 čer 2022, 11:54

FraK píše:
22 čer 2022, 07:29
zbynhu píše:
21 čer 2022, 21:43
Jsem přesvědčený, že zásadní problém se odehrává jinde než u Delfinu. Vsadím totiž boty, že pokud by stále byly k nabídce půjčky od Delfinu, tak nebude žádné PP a všechny splátky budou pokryté novými investicemi.

Protože ale převedli Delfin do módu Notes, tak je pokles citelný a nově upsané investice nepokryjí splátky. Ve výsledku musí Delfin doplácet Mintosu a to vede ke zpožděním a nárůstu PP. Sám bych se Delfinu vůbec nebál, ale do Notes neinvestuju, takže je pro mě už bohužel také passé.
Souhlasim, ale veta “…všechny splátky budou pokryté novými investicemi…” zni dost zlovestne.
Zlověstně? Však takhle fungují všichni lendeři, co jsou napákovaní přes dluh. Jakmile přestane téct kapitál, je potřeba buď sehnat nový jinde, nebo zastavit svůj růst. Tenhle úbytek investic se musí projevit jako kdyby ti lidi vybrali své peníze z banky.

Uživatelský avatar
FraK
Gold pen
Gold pen
Příspěvky: 1901
Registrován: 27 lis 2018, 22:01
Reputace: 1404
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od FraK » 22 čer 2022, 12:34

@Cupi92 Jasně - ale normální by bylo dodržet své závazky a pokud chci přilákat více kapitálu, tak nabídnout vyšší výnos (popř. využít více kanálů pro získání kapitálu) nebo omezit expanzi.

Ve finále se takové chování může obrátit proti tomu, kdo se tak nesolidně chová (v podstatě jsou v nepřiznaném defaultu). Třeba já už Delfinu nepůjčím do té doby, dokud mi nezaplatí PP a pořád věřím, že mi ho zaplatí - minimálně z peněz investorů, kterým neplacení závazků zatím nevadí.

V každém případě - excesivní PP (i prodlužování půjček) mi na Mintosu vadí čím dále více a asi se celkově z Mintosu stáhnu i když Delfin (což byl poslední LO, do které jsem byl ochotný na Mintosu investovat) mi ve finále zaplatí (v což pořád doufám).
Zkušenosti:
P2P (P2B): Mintos, Zonky, Ronda, Bondster, Investown, Upvest, FinGOOD, Roger, Nafirmy, Robocash, PeerBerry, Lendermarket, Afranga, Esketit, Lande, EstateGuru, Roier
Broker: FIO, Interactive, LYNX, eToro, Degiro, Revolut

Uživatelský avatar
Jan
writerP2P
Jan
Jan
Příspěvky: 5479
Registrován: 31 srp 2016, 10:04
Reputace: 1114
Kontaktovat uživatele:

Re: Mintos - Pending payments vypořádání

Příspěvek od Jan » 25 čer 2022, 09:13

Ve středu vyšly nové updaty. Kupříkladu:
IDF Eurasia has successfully finished the issuance of the commercial bonds and will issue more in the following two to three weeks to raise the amount needed to cover pending payments. The funds from the first tranche will be transferred to Mintos investors in late June/early July. In addition, the company will provide a detailed announcement with the release of the first tranche, giving detailed reasons behind the pending payments and providing a payment plan. This week, the company made a payment of € 85 600.

Když to tak čtu, tak by mě zajímalo, kolik upsali, z těch plánovaných 5 MEUR. A (i když to s předchozí větou je trochu v protikladu) osobně mám pocit, že investory zajímá splacení PP a ten "detailed anouncement" je až tak zajímat nebude. A takovéhle oznámení budoucího oznámení...no, osobně mi to přijde...ujeté. Stejně tak "giving detailed reasons behind the pending payments" - takže to tu jako těch x týdnů/měsíců o důvodech neinformovali transparentně? No, tak to jo... Ono už nějaké minulé oznámení ze strany IDF byla jen snůška keců, přišlo mi...
Zkušenosti:
P2P: Mintos, Lendermarket, Afranga, Roger(dříve Investaukce)
Devizové spol.: RoklenFX

Zdroje:
explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
p2p.holdings/mintos
beyondp2p.com/platforms/mintos/loan-originators

BTW
CO<JAK<PROČ

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: yaqwsx a 58 hostů